24 ŞUBAT 2016 MERASİM SOKAK RESİM24 Şubat 2016 , Çarşamba
Değerli Basın Mensupları,
 
17 Şubat 2016 Çarşamba günü, şu anda bulunduğumuz yerde Türk Silahlı Kuvvetleri personelini taşıyan servis araçlarına alçakça bir terör saldırısı düzenlenmiştir. 
 
Bir insanlık suçu olan terörü ve masum insanlara karşı gerçekleştirilen bu saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. 
 
Saldırıda hayatını kaybeden silah arkadaşlarımıza ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve Yüce Türk Milletine başsağlığı,  yaralanan silah arkadaşlarımıza ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. 
 
Bu kalleş saldırı; Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk, 28 Şubat, Zirve vb. gibi sahte davalarla çökertilmeye çalışılan Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörle mücadele azim ve kararlılığını kırmaya ve ülkemizin üniter yapısını parçalamaya yönelik bir eylemdir.
 
Saldırının esas hedefi Türkiye Cumhuriyeti ile milli birlik ve beraberliğimizdir. Yüce Türk Milleti bu oyuna gelmeyecek, tüm ayrıştırma çabalarına rağmen kaderde, tasada ve kıvançta bir olmayı sürdürecektir.
 
Yine biliyoruz ki kahraman silahlı kuvvetlerimiz, dün olduğu gibi bugün de ülkemizin birlik ve beraberliğine yönelen her türlü saldırıya karşı kararlı mücadelesine devam edecektir.
 
Bu vesile ile başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu vatan için canını vermiş tüm şehitlerimizi rahmet ve minnet duygularıyla bir kez daha anıyor ve halen hayatta olan vatan sevgisinin simgeleri gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.
 
Saygılarımızla
 
Türkiye Emekli Subaylar Derneği
(TESUD)