KAMUOYU DUYURUSU (ORDU YARDIMLAŞMA KURUMU HK.)20 Temmuz 2020 , Pazartesi

OYAK uzun yıllardır  Türkiye’nin gündeminde zaman zaman önemli yer işgal etmiş; mesleki dayanışma fonu ve tamamlayıcı sosyal güvenlik kurumudur.
 
Ülkemizde olduğu gibi, uluslararası alanda  da saygın bir ekonomik güçtür.
 
Son zamanlarda özellikle sanal medyada OYAK konusunda bilgisi olan ve/veya olmayan birçok kişi, kurum veya medya unsurlarının içerisinde olduğu bir tartışma süregelmektedir.
 
OYAK üyelerine son 10 yıldan fazla süredir önemli oranlarda nema dağıtarak ek bir gelir sağlamıştır. Ulaştığı ekonomik güç sayesinde de Türkiye’nin ve dünyanın önemli bir ekonomik aktörü konumundadır. Bu özelliği itibarı ile de gerek Türkiye içimden gerekse Türkiye dışından bir çok kişi, kurum ve uluslararası düzenin rakibi ve hedefi konumundadır.
 
OYAK’ın son yıllarda ki hamleleri, yatırımları ve ticari adımları sanal ve özgün medyada oldukça fazla tartışma yaratmıştır. Ana hedeflerinden birisi OYAK üyelerinin menfaatlerini gözetmek olan OYAK’ın önemli ticari faaliyetlerini TESUD olarak bizde yakından takip ediyoruz. Bu konuda OYAK’ın en yetkili makamları ile sürekli olarak görüşüyor ve bilgi alışverişinde bulunuyoruz.Bu hafta içinde de yine en yetkili organlarla kapsamlı bir toplantı daha yapacağız. Ancak sosyal medyada büyük bir kısmı iyi niyetli olduğuna inandığımız fakat azınlıkta da olsa bir kısmı ise tamamen provakatif amaçlı, hatta OYAK’ı hedef seçen kişi ve grupların manipülasyonu ile başlatılan ve onların amaçlarına hizmet edecek olan tartışmaları, faaliyetleri hatta eylemler planlamak isteyenler olduğu görülmektedir.
 
Bizler TESUD olarak ve hatta geniş anlamda emekli subaylar olarak birinci ağızdan OYAK ile görüşüyor ve bütün OYAK üyelerinin menfaatlerini korumak ve geliştirmek için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.
 
OYAK ile yapmakta olduğumuz görüşmelerimiz  sonlandıktan  sonra, kısa zaman içerisinde tüm üyelerimize ve geniş kapsamda emekli subaylarımıza daha ayrıntılı bilgilendirmeleri gerek e-posta yoluyla gerekse toplantı düzenlemek suretiyle yapacağız.
 
Üyelerimizin ve diğer emekli subayların OYAK üyelerine ve OYAK’a zarar verebilecek hiç bir tartışmaya, faaliyete veya eyleme katılmamasını ve bizim yapacağımız açıklamaları beklemelerini arzu ediyoruz.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
TESUD YÖNETİM KURULU