KAMUOYU DUYURUSU22 Nisan 2019 , Pazartesi
KAMUOYU DUYURUSU 
 
21 Nisan 2019 günü, Ankara’nın Çubuk ilçesinde, Hakkari’de şehit olan askerlerimizden P.Söz.Er. Yener KIRIKCI’nın ebediyete uğurlanması için yapılan şehit töreni sırasında yaşanan olaylar üzüntüyle takip edilmiştir.
 
Ülkemizin ve milletimizin birlik ve beraberliğini bozan, şehidin manevi şahsına saygısızlık edilen ve milli değerlerin bozulmasına sebep olan bu durum toplumda büyük bir rahatsızlık yaratmıştır.
 
Şehit ve şehitlikler içinde barındırdığı manevi değerlerin yanında, milletimizin bütün fertlerinin aynı acıyı paylaşmak için bir araya geldiği önemli bir yerdir. Bu yaşanan olay, Vatan için seve seve can verenlerin ruhuna saygısızlık olduğu gibi aynı zamanda milletimizin birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik bir provokasyondur.  Olayı ve olaya neden olanları şiddetle kınıyoruz.
 
Sorumluların hukuk önünde hesap vermelerinin sağlanması en büyük dileğimizdir. Gelecekte bu ve buna benzer olayların bir daha tekrar etmemesi için tüm sorumluları görevlerinin gereğini yapmaya, vatandaşlarımızı da sağ duyulu olmaya, birlik ve beraberliğimizi bozucu her türlü davranıştan uzak durmaya davet ediyoruz.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.