02 NİSAN - 05 MAYIS 2014 ADALET NÖBETİ05 Mayıs 2014 , Pazartesi
ANAYASA MAHKEMESİ ÖNÜ
(2 NİSAN 2014)
 
    Son yıllarda, dış güçlerle birlik olarak, Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmak, ülkeyi bölmek isteyenler, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) güçlüyken, bunu başaramayacaklarını bildiklerinden, çeşitli hilelerle TSK aleyhine düzmece siyasi davalar açtılar.

  Ancak; anılan siyasi davaların hepsinin, dış güçlerin de içinde sinsice yer aldığı, kumpas, tertip, sahte delil ve ayarlanmış yargıyla yürütüldüğü ortaya çıkmıştır.

     O nedenle; haksız, hukuksuz tutuklandığı kabul edilen silah arkadaşlarımız ve aydınlar, Ergenekon, Poyrazköy, 28 Şubat gibi davalardan tahliye edilmiştir. Bütün bu gerçekler ortaya çıkmasına rağmen, Balyoz, Askeri casusluk, Gizli belge davalarından silah arkadaşlarımızın tutukluluğu halen devam etmektedir.
     Ayrıca; tahliyeler konusunda da adalet tam olarak gerçekleşmemiş, bazı silah arkadaşlarımızın tahliye edilmemesi için çeşitli bahaneler uydurulmuştur.

     Silah arkadaşımız Hurşit TOLON, Ergenekon davasından tahliye edilmesine rağmen, gizli tanık vasıtasıyla, 2007 yılında Malatya Zirve Yayınevi’nde, üç kişinin öldürülmesi olayının azmettiricisi bahanesiyle, tahliyesi gerçekleşmemiştir. Öte yandan aynı davada katiller serbest bırakılmıştır. Yine aynı şekilde; Adaletsizliği, silah arkadaşımız Engin ALAN’la ilgili görmekteyiz. Seçilmiş hiçbir Milletvekili hapiste olmamasına rağmen, millet iradesi Engin ALAN hapistedir.

      Yeri geldiğinde, gelmediğinde, millet iradesi sözünü, ileri demokrasi gibi, ağızlarına pelesenk edenler, Engin ALAN’a gelince millet iradesinden kaçmaktadır.

     Öte yandan Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy gibi tertiplerin hazırlanışına tanık olan bir vatandaş, çeşitli yerlere konan silah ve mühimmatın ne zaman, kimler tarafından gömüldüğünü, basın yayın kuruluşlarına bütün ayrıntılarıyla anlatmıştır.

     Dış güçlerin de sinsice içinde yer aldığı bir şekilde, TSK’ne kumpasın, millete kumpas olduğu, davaların ayarlanmış yargı vasıtasıyla yürütüldüğü belirtilmişken ve millet indinde bütün silah arkadaşlarımızın suçsuzluğu ortadayken, bütün silah arkadaşlarımızın en kısa zamanda tahliye edileceğine inancımız tamdır.

      Adaletin bu doğrultuda gerçekleşmesiyle; Türk yargısının, dış güçlerin sinsi tuzağından kurtulduğu, TSK’ne, dolayısıyla millete kumpasta yerinin olmadığı, ayarlanmış yargı töhmetinin ortadan kalktığı, yüce Türk milleti adına karar veren mahkemelere, yüce Türk milletinin inandığı, güvendiği, yeni bir Türkiye doğacaktır.

NÖBET ÇİZELGESİ