BAŞKANIN MESAJI - 8


Değerli Üyelerimiz;
TESUD’un Kuruluş Yıldönümü anısına Anıtkabir defterine yazdıklarımın son günleri yansıttığına inancımla 34’üncü Kuruluş Yıldönümümüz hepimize kutlu olsun.
Ulu Önder ATAM;
Mustafa Kemal’in Askerleri olarak, Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD)’nin 34’üncü kuruluş yıldönümünde huzurunuzdayız.
Sizin ilke ve düşüncelerinizle yetişmiş Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) vatanın bütünlüğü, ulusun birliği için yine görevdedir.
Kumpasları, terör örgütü darbe saldırısını atlatarak, bütün dünyayı hayrete düşürecek şekilde, yemininde olduğu gibi, karada, denizde ve havada,her zaman her yerde göreve hazır olduğunu göstererek, Suriye, Irak, Ege ve Akdeniz’in doğusunda, sömürgecilerin tuzağı Büyük Ortadoğu Projesi (BOP)’ni parçaladı.
TSK BOP’ni parçalarken birinci önceliği insan hakları, hak, huzur, adalet olmuştur. Masum insanların zarar görmemesi için elinden geleni yapmış, şehit olmuş, gazi olmuş, emektar olmuştur.
Ulu Önder ATAM;TESUD sizin gösterdiğiniz yolda hazırlanan tüzüğü doğrultusunda, her geçen gün daha da güçlenerek vatanın bütünlüğü, ulusun birliği uğrunda kanımızın son damlasına kadar her türlü fedakarlığa katlanacaktır.
Rahat uyu ATAM.

(Birlik Dergisi 219 Sayı)

BAŞKANIN DİĞER MESAJLARI