Azerbaycan Gazi ve Şehit Aileleri Derneklerinin Ziyareti16 Mayıs 2018 , Çarşamba
Dost ve kardeş ülke Azerbaycan Aydınlar Ocağı, Azerbaycan Terhis Edilmiş Muharip Gaziler Eğitim ve Sosyal Yardım Derneği ve Azerbaycan Karabağ Malulleri Gazileri ve Şehit Aileleri Derneklerinin 15-18 Mayıs 2018 tarihleri arasında Ankara, 19-22 Mayıs 2018 tarihleri arasında ise İstanbul’u ziyaret programı kapsamında etkinlikler yapılmaktadır.
 
Ziyaret ile Karabağ Muharebelerinde başarı gösteren gaziler başta olmak üzere vatanları uğruna kutsal görevler icra eden askerlerin dayanışma içinde ve birlik beraberlik örneği sergilemek amacıyla bir araya gelmeleri amaçlanmıştır.

Azerbaycan Cumhuriyeti Gaziler Derneği Genel Başkanı Emin HASANLI ile çeşitli rütbelerde olan ve 27 kişiden oluşan heyet, 15 Mayıs 2018 günü Esenboğa Havaalanında karşılanmış ve Türkiye Emekli Subaylar Derneği Genel Başkanı Em. Hv. Korgeneral Dr. Erdoğan KARAKUŞ  ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Em. Albay M. Şükrü TANDOĞAN'ı makamlarında ziyaret etmişlerdir.

Bu kapsamda, 16 Mayıs 2018 Çarşamba günü saat 10.00’da Anıtkabir ziyaret edilmiş, anıta çelenk sunulmuş ve anı defteri imzalanmıştır. Bilahare Azerbaycan Lideri Haydar ALİYEV Parkı’nda tören yapılmış, Rehabilitasyon Merkezi ile Genelkurmay Başkanlığı Karargâhı ve Milli Savunma Bakanlığı nezdinde muhtelif makamlar ziyaret edilmiştir.

17 Mayıs 2018 Perşembe günü ise; Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi görmekte olan gaziler ile TBMM’de Türkiye Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu ziyaret edilecektir.