TESUD'un 35. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı.06 Nisan 2019 , Cumartesi
TESUD'un 35. Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle TESUD Genel Başkanı  Em. Hv. Korgeneral Erdoğan KARAKUŞ'un başkanlığında, TESUD Yönetim organlarının üyeleri,  17. Olağan Genel Kurul delegeleri ve TESUD Üyelerinin katılımı ile Anıtkabir ziyaret edilerek mozoleye ve 2'nci Cumhurbaşkanımız İsmet İNÖNÜ'nün kabrine çelenk konulmuştur.

TESUD Genel Başkanı E. Hv. Korgeneral Erdoğan KARAKUŞ Anıtkabir özel defterini imzalamıştır. Defterde yazılan metin aşağıdadır;
 
Ulu Önder ATAM;
 
Türkiye Emekli Subaylar Derneği’nin kuruluş gününde ilke ve düşüncelerinizin yılmaz bekçileri kahraman silah arkadaşlarımla, Mustafa Kemal’in Askerleri olarak huzurundayız.
 
İlke ve düşünceleriniz yalnız Türk Ulusu için değil, bütün dünya insanlığı için yol gösterici olmuştur. “Yurtta Barış, Dünya’da Barış” ilke ve düşünceniz savaşların, kargaşanın, karmaşanın kol gezdiği bugünkü küreselleşen dünya düzeninde, bütün dünya halkları için her geçen gün daha fazla kıymet kazanmaktadır.
 
Yakın zamanda insanlık düşmanı bir hainin Yeni Zelanda’da yaptığı katliam, 1915 yılında Çanakkale’de evlatlarını kaybeden Avusturalya’lı, Yeni Zelanda’lı acılı analar için söylediğiniz sözlerin ne kadar önemli, ne kadar insancıl, ne kadar barışçıl olduğunu bütün dünyaya tekrar hatırlattı.
 
Sözlerinizi tekrarlayayım da bütün dünyada duymayanlar duysun.
 
“Uzak diyarlardan evlatlarını harbe gönderen analar gözyaşlarınızı dindiriniz. Evlatlarınız bizim bağrımızdadır. Huzur içindedirler ve rahat uyuyacaklardır. Onlar bu topraklarda canlarını verdikten sonra artık bizim evlatlarımız olmuşlardır.”
 
Ne büyüksün Ulu Önder ATAM.
Ruhun Şad  olsun.