KAMUOYU DUYURUSU - (YENİ AKİT GAZETESİ MANŞETİ HK.)05 Mart 2020 , Perşembe
KAMUOYU DUYURUSU
 
            Akit Gazetesi’nin 03 Mart 2020 tarihli manşetinde “Şarap Kokan Maşalardan Barut Kokan Paşalara” başlığı ile yayımlanan haber / yorum; içinde bulunduğumuz durum ve koşullar itibariyle büyük bir mücadele sürdüren Türk Silahlı Kuvvetleri’nin geçmiş ve bugünkü komuta makamlarını, sorumsuz ve hasmane bir üslupla kamuoyu nezdinde itibarsızlaştırma çabaları olarak görülmektedir.

            Türk Silahlı Kuvvetleri; Türk Kurtuluş Savaşını, Kore Savaşını, Kıbrıs Barış Harekatını ve yıllardır terörle mücadeleyi başarı ile icra eden bir ulusal güçtür.

            Milli hak ve menfaatlerin en üst düzeyde gerçekleştirilebilmesi maksadıyla; günümüzde olduğu gibi geçmişte de bünyesinde görev yapmaktan gurur duyduğumuz  Türk Silahlı Kuvvetleri’nin mensuplarının milli bilinç, ruh ve heyecan içinde büyük bir özveriyle vazife ifa etmekte olduğu, ayrıca bu ülkede kimlerin maşa olduğu, kimlerin maşaların görevini yapmasına yardım etmek için çırpındığı Yüce Milletimiz tarafından çok iyi bilinmektedir.     
   
            Bu tür kötü niyet ve aymazlık içindeki yayınların; mücadele ortamındaki Türk Silahlı Kuvvetleri’nin her seviyedeki mensupları üzerinde, moral ve motivasyon bozucu, mücadele azim ve kararlılığını yıpratıcı sonuçlara yol açabileceği unutulmamalıdır.

            Bu kapsamda; yukarıda belirtilen başlık ve olumsuz ifadelerle yapılan yayını şiddetle kınıyor; Türk Silahlı Kuvvetleri ve mensuplarına ilişkin haber ve yorumların evrensel basın özgürlüğü ilkeleri ile; akıl, izan, insaf, vicdan ve ahlak sınırları içinde kalınmasının gereğini ve önemini Yüce Milletimizin ve kamuoyunun takdirlerine saygılarımızla sunuyoruz. 
                       
 
                                                           TÜRKİYE EMEKLİ SUBAYLAR DERNEĞİ
                                                                           GENEL MERKEZİ