Büyük Taarruz Bisiklet Turu -08 Eylül 202008 Eylül 2020 , Salı
Bisikletçilerimiz bugün :
Turgutlu - Bağyurdu - Yiğitler- 75.Yıl Cumhuriyet - 85.Yıl Cumhuriyet - Örnekköy - Kemalpaşa - Belkahve güzergahında pedal çevirecekler. 
Armutlu Şehitler Anıtı’nda anma töreni icra edip ,Aziz Şehitlerimize şükran ve minnetlerini sunacaklar. Kemalpaşa'da Atatürk Evinin ziyaret edilmesinden sonra Belkahve'de İzmirli Bisikletçilerle buluşacaklar.

KEMALPAŞA :
Yunan işgaline uğrayan “Nif” kasabası 8 Eylül 1922 sabahı Savandağ Mevkiinde yapılan küçük bir çarpışmayı müteakip kuvvetlerimiz tarafından kurtarılmış ve Hükümet Konağına Bayrağımız çekilmiştir. Atatürk 8 Eylül 1922 günü İlçeye gelmiş ve o zaman düşman karargahı olan ve halen Askerlik Şubesi olarak kullanılan binada geceyi geçirmiştir.

O güne kadar “Nif” olan ilçenin adı, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün 08 Eylül günü ilçede konaklaması nedeniyle Cumhuriyetin ilanından sonra “Kemalpaşa” olarak değiştirilmiştir.

BELKAHVE:
İzmir'in düşman işgalinden kurtarılmasından bir gün önce,  Kemalpaşa'da gecelediği 8 Eylül 1922 akşamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün,buraya çıkıldığında, İzmir'i ilk gördüğü yerdir.