BAŞKOMUTANIN İZİNDE GAZİTEPE'den - ŞUHUT'a Zafer Yürüyüşü14 Ağustos 2017 , Pazartesi
Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) tarafından, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün önderliğinde Türk Ordusunun başlattığı Büyük Taarruz ve düşmanın İzmir'de denize dökülmesi ile kazanılan büyük zaferin 95. yılında, ''BAŞKOMUTAN'ın İZİNDE SAKARYA'dan İZMİR'e" Projesi kapsamında GAZİTEPE'den ŞUHUT'a Zafer Yürüyüşü düzenlenecektir.

Yürüyüş, 21 Ağustos sabahı Polatlı Gazitepe'den başlayacak ve 25 Ağustos'ta Afyon Şuhut'ta sona erecektir.

Toplam 4 gün sürecek yürüyüş hakkında bilgi aşağıdadır.

Sağlık sorunu olmayan tüm meslektaşlarımız ve dostlarımız yürüyüşe davetlidir.

Yürüyüşe katılmak isteyenlerin, 17 Ağustos Perşembe gününe kadar Ekip Lideri Em. Gazi Kom.Alb. Güven KAYA (TEL:0555 8592360 - 0532 4842765) ile irtibat kurması gerekmektedir.

Yürüyüşe güzergah üzerindeki ara duraklardan katılmak da mümkündür. Bu taktirde, katılma yeri ve zamanı ekip lideri ile koordine edilmelidir.

Saygılarımızla.

YÜRÜYÜŞ HAKKINDA BİLGİ

BAŞKOMUTANIN İZİNDE SAKARYA’DAN İZMİR’E PROJESİ iki bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm GAZİTEPE-ŞUHUT arası olup, üç veya dört günde tamamlanması planlanmaktadır. İkinci bölüm KOCATEPE-BELKAHVE arasındadır ve TESUD Üyeleri tarafından 2013, 2014 ve 2015 yıllarında taarruzun zamanlamasına uygun olarak 14 günde yürünmüştür.

Kurtuluş Savaşında Türk Ordusu Sakarya Mevzilerinden, Büyük Taarruzdaki mevzilerine (Gazitepe-Şuhut) toplamda 347 günü bulan bir sürede gelmiştir. Bu süre içerisinde ordu, taarruz için gerekli olan tüm hazırlıkları yaparak düşman mevzilerine yaklaşmıştır. Ordunun 347 günde geçtiği mesafeyi 3–4 günde geçerek 25 Ağustos’ta Şuhut’ta olunması planlanmaktadır. Böylece yılları farklı olmakla birlikte, Sakarya Meydan Muharebesinin başladığı 23 Ağustos (1921) ile Büyük Taarruzun başladığı 26 Ağustos (1922) tarihleri birbirine irtibatlanacaktır.

Toplam 226 km olan Gazitepe-Şuhut arasını üç günde geçmek mümkündür. Ancak yürüyüşçünün bedeninde istenmeyen etkiler oluşturma olasılığı bulunduğundan bu süreye bir gün daha eklenecek ve 21 Ağustos’ta Gazitepe’den yürüyüşe başlanarak, 25 Ağustos’ta Şuhut’ta olunacaktır.

Yürüyüş Güzergahı : 
GAZİTEPE – ÖZYURT – ADATOPRAKPINAR – UZUNBEYLİ – GÖKPINAR – ÇELTİK – DOĞANYURT – EŞREFLİ –KAVŞAK – BÜYÜKKARABAĞ – DEREKARABAĞ – BOLVADİN – HAMİDİYE – ÇOBANLAR – IŞIKLAR – EFEKÖY ve ŞUHUT

Yürüyüş Programı :
a. Katılacaklar 20 ağustos 2017 de ANKARA’da toplanacak, 
b. Ankara içinden katılacaklar da alınarak 21 ağustos 2017 günü sabah GAZİTEPE’ye hareket edilecek,
c. GAZİTEPE’ye varış sonrası yürüyüşü gerçekleştirecek olanlar GAZİTEPE’den ÖZYURT’e hareket edecek,
d. Yürüyüş 25 Ağustos Cuma günü ŞUHUT İlçesinde bulunan ATATÜRK EVİ önünde sona erecektir.