BAŞIMIZ SAĞOLSUN



06 Şubat 2020 , Perşembe
Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarınca yapılan yoğun topçu atışı sonucu 7 askerimiz ile 1 sivil personel şehit olmuş, 13 askerimizde yaralanmıştır. 

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde, Şehit  Mehmet Acıbucu Üs Bölgesinde bakım faaliyetleri sırasında el bombasının infilak etmesi sonucu ise 1 askerimiz şehit olmuştur.
 
Van'da 4 Şubat 2020  günü bir minibüsün üzerine çığ düşmesi sonucu  5 vatandaşımız yaşamını yitirmiştir. Kar altında kalanları aramak için bölgeye giden kurtarma ekibinin üzerine de çığ düşmesi nedeniyle 33 asker ve sivil vatandaşımız şehit olmuş ve hayatını kaybetmiştir. Yaşanan iki faciada ikisi ağır, 75 kişi de yaralanmıştır. 

5 Şubat 2020 tarihinde İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanında İzmir-İstanbul seferi yapan  uçağın pistten çıkması sonucunda  da 3 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 180 vatandaşımız ise yaralanmıştır.

Peş peşe yaşanan bu olaylardan dolayı derin üzüntü içerisindeyiz. Şehitlerimize ve hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyor, yaralanan asker ve  vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.