8 Aralık 2018 Cumartesi günü söyleşi yapılmıştır.10 Aralık 2018 , Pazartesi

Kumpas davalarını tekrar gündeme getirmek, davalar ve kumpasçıların yargılanmalarıyla ilgili son gelişmeleri katılımcılar, basın ve kamuoyu ile paylaşmak, bu çerçevede kumpasçıların yargılanmaları için kamuoyu baskısı oluşturmak amacıyla bir dizi söyleşi planlanmıştır.

Bu söyleşilerin ilki 8 Aralık 2018 Cumartesi günü yapılmıştır.

TESUD Genel Merkezi'nde düzenlenen söyleşi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlamış, TESUD Genel Başkanı E. Hv. Korg. Erdoğan Karakuş yapmış olduğu açış konuşmasında; "Bu davalar bitmemiştir. Bu davalar, Türk Milleti'nin yok edilmesi için yapılmıştır. Halen devam ediyor. Bunlar 10 -12 yıllık davalar değil, 10 bin yıllık Türk Yurdu'nu elimizden alma davalarıdır. Bu mücadele biz galip geldiğimizde bitecektir. Başaracak olan yine bizleriz, ülkesini sevenlerdir" demiştir.

KUMPASDER Genel Başkanı Ahmet Tatar da konuşmasında; "Kumpas davalarının T.C.'nin kuruluş felsefesini ortadan kaldırmak için araç olarak kullanıldığından ve kumpası kuranların gerçek suçlarından yargılanmadığından bahsetmiş ve sözü konuşmacıya vermiştir.

Konuşmacı E. Kur. Alb. Mustafa Önsel yansılar eşliğinde Balyoz Kumpasını anlatmış ve katılımcıların sorularını cevaplandırdıktan sonra kitaplarını imzalamıştır.