30 Ağustos Zaferi'nin 98'inci Yıldönümü30 Ağustos 2020 , Pazar
Bu gün, yurdumuzu işgal eden düşman ordularının kesin olarak mağlup edildiği "30 Ağustos Zaferi"nin 98'inci Yıldönümü. Başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, bu büyük zaferin mimarları şehit ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Ulusal tarihimiz çok büyük ve parlak zaferlerle doludur. 30 Ağustos 1922 günü kazanılan zafer; 1'inci Dünya Savaşı'nın bir sonucu olarak ortaya çıkmış yokluk koşullarında, vatanımızı dört yandan işgal etmiş emperyal güçlerin umutlarını tamemen yok etmiş ve yüce milletimizin tehlikeye düşmüş istiklalini  kurtarmış olması nedeniyle en büyük zaferdir. 

Türkiye Emekli Subaylar Derneği'nin değerli üyeleri ile Silahlı Kuvvetletimizin  emekli ve muvazzaf tüm mensuplarının "30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü"nü kutluyoruz.

Silahlı Kuvvetlerimiz tarihin her döneminde olduğu gibi bugün de bağımsızlığımızın, vatanımızın bütünlüğünün ve milli hak ve menfaatlerimizin güvencesidir. Bir taraftan teröristlerle mücadeleyi sürdürürken diğer yandan Suriye'nin İdlip bölgesinde göçü önleme ve istikrarı sağlama harekatı ile "Mavi Vatan"da özellikle de Doğu Akdeniz'de Oruç Reis sismik araştırma gemimizin faaliyetlerini koruma harekatını icra ederek caydırıcı güç olma özelliğinin gereğini yerine  getirmektedir. TESUD olarak ordumuzun başarıları ile gurur duyuyor,  görev başındaki silah arkadaşlarımıza ve askerlerimize bu kutsal görevlerinde başarılar diliyoruz.