28 Şubat Davasının 93. Duruşması 21 Aralık 2017 Perşembe günü saat 10.00'da Ankara Adliyesi 5. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılacaktır.20 Aralık 2017 , Çarşamba

28 Şubat Davasının 93. Duruşması 21 Aralık 2017 Perşembe günü saat 10.00'da Ankara Adliyesi 5. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılacaktır.

Duruşmada savcının son mütalaasını vermesi beklenmektedir.

28 Şubat soruşturması; Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy, Amirallere Suikast, Askeri Casusluk vb. kumpas davaları zincirinin son halkası olarak yaklaşık 6 yıldır devam etmektedir.

Halen bu davayı başlatan savcı, sanıkların ilk ifadelerini alan diğer savcılar, sanıkları tutuklayıp cezaevine yollayan ve her ay tutukluluğun devamı kararını veren hâkimler, savcıya sahte bilgi ve CD ulaştıran kişi, ele geçtiği öne sürülen bir CD ve bir hard diskin "yasal delil" olduğuna ilişkin karar veren TÜBİTAKÇI bilirkişiler... kısaca bu süreçte "hukuki pozisyon" anlamında aklınıza gelebilecek kişilerin neredeyse tamamı 15 Temmuz kalkışmasından sonra FETÖ'yle irtibatlı ve iltisaklı oldukları gerekçesiyle görevlerinden alınmış, tutuklanmış ve meslekten atılmışlardır.

Bu durum; davanın siyasi ve FETÖ kumpası olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

Bu nedenle; davanın daha fazla uzatılmadan bir an önce tüm sanıklar için beraatla sonuçlandırılmasını bekliyoruz.

Tüm meslektaşlarımızı ve dostlarımızı, duruşmaya katılarak yargılanan arkadaşlarımıza ve ailelerine destek olmaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla.