TESUD EĞİTİM VAKFI (TESUV)


Değerli Üyelerimiz ve Değerli Meslektaşlarımız;

Bilindiği üzere, bazı hizmetlerin devamlılığı için çeşitli vakıflar kurulmaktadır.
 
Türk Silahlı Kuvvetleri personeli için kurulan TSK Mehmetçik Vakfı, TSK Elele Vakfı, TSK  Güçlendirme Vakfı, TSK  Dayanışma Vakfı, TSK Sağlık Vakfı, TSK Eğitim Vakfı vb. vakıflar işlevlerini tabi  oldukları  mevzuat   çerçevesinde  yerine getirmektedirler. 
 
TESUD Eğitim Vakfı da; Türkiye Cumhuriyeti’ni, ATATÜRK’ün göstermiş olduğu çağdaş medeniyet seviyesine ulaştıracak  çağdaş ve kişilikli öncü gençleri desteklemek için imkânlar ölçüsünde burs vermek suretiyle dayanışmamıza katkıda bulunmayı amaç  edinmiş bir kuruluşumuzdur.
 
Bu kapsamda; Balyoz, Ergenekon, Askeri Casusluk vb. Kumpas Davaları sürecinde mağdur edilen ve ihtiyacı olan muazzaf / emekli subay, astsubay, uzman erbaş/er ailelerinin çocuklarına da “eğitim yardımı” adı altında destek olunmuştur.
 
Halen elli üniversite öğrencisine burs verilmektedir.
 
Burs verilen öğrenci sayısını artırmak ve daha çok gencimize sahip çıkmak için siz değerli üyelerimizin /meslektaşlarımızın bağışları beklenmektedir.
 
Bu bağış bir miktar veya bir yıllık olabileceği gibi, bir yada birkaç öğrenciye bağışçı olma şeklinde de olabilir.
 
Burs bağışlarınız için banka hesap numaraları aşağıda belirtilmiştir.
 
Bir yada birkaç öğrenciye bağışçı olmak istiyorsanız aşağıdaki telefon veya e-posta adresinden ilgili kişiye ulaşabilirsiniz.
 
Saygılarımızla