En Son Haber Sitesinin 23 Kasım Tarihli Kara Harp Okulu Mezuniyet Töreni Haberi28 Kasım 2017 , Salı

En Son Haber isimli bir haber sitesinin 23 Kasım tarihinde Kara Harp Okulu Mezuniyet Törenini haber yaparken kullandığı kapak resmi ile ilgili olarak anılan siteye göndermiş oldugumuz kınama yazısı aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Tüm üyelerimizi ve meslektaşlarımızı ayrıca;  http://www.ensonhaber.com/  sitesine girip sayfanın sağ alt köşesindeki "İletişim" penceresini kullanarak tepkilerini dile getirmeye davet ediyoruz.

Saygılarımızla

Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) Genel Merkezi

 

En Son Haber Sitesi Yönetimine,

22 Kasım tarihinde Kara Harp Okulu’nda yapılan mezuniyet törenini 23 Kasım'da haber yapış şekliniz ve kapak resmi üzerinde kullandığınız “ TSK'da Vatanını Seven Subayların Dönemi “ yazısı halen Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)’nde görev yapan muvazzaf ve emekli tüm personeli derinden yaralamıştır. 

Yazının yeni mezun subayların mezuniyet töreni resminin üzerine konulması, maalesef bugüne kadar TSK’lerinde görev yapan ve halen yapmakta olan subayların vatanını sevmediği algısını yaratmaktadır.

Balyoz, Ergenekon, Askeri Casusluk, 28 Şubat vb. davalar öncesinde,  kökü dışarıda olan ve içerideki maşaları (siyaset ve medya) aracılığıyla yürütülen itibarsızlaştırma, güçten düşürme operasyonlarını hatırlatan söz konusu haber kapağının; istemeden, bir hata sonucu yapıldığı ve gözden kaçtığı değerlendirilmekle birlikte, halen yurt içi ve dışında vatanı için savaşan ve hemen her gün şehitler veren TSK’lerinin, en çok ihtiyacı olan bir dönemde moral ve motivasyonunun bozulmasına, onun savaşma azim ve iradesinin kırılmasına sebep olabileceği unutulmamalıdır.

TSK'lerine sızan FETÖ’cü hainler dışındaki muvazzaf ve emekli tüm Mustafa Kemal'in Askerlerinin en hassas olduğu konu vatan ve millet sevgisidir. Yüce Türk Milletinin bağrından çıkan TSK'leri mensuplarına vatanını sevme konusunda en küçük bir imada bulunmak ona yapılmış en büyük hakarettir.

Bu nedenle; gerçekle ilgisi olmayan ve halen vatan savaşı veren Türk Silahlı Kuvvetlerinin maneviyatı üzerinde olumsuz etki yaratan bu haberi yapan sitenizi şiddetle kınıyor ve basın ahlak ilkelerine uymaya davet ediyoruz.

Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) Genel Merkezi