27 ARALIK’TA ATATÜRK’ÜN ANKARA’YA TEŞRİFİNİN 100’ÜNCÜ YILINI HEP BİRLİKTE KUTLAYACAĞIZ20 Aralık 2019 , Cuma

27 Aralık 1919’da Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişi, Ankara’da Seymen alayı kurularak, yeni bir lider seçilmesi için bütün Ankara’lıların Dikmen Keklik Pınarı’nda toplandığı gündür. Kurtuluş savaşımızın fiilen başladığı bugün Ankara’lılar tarafından “KIZILCA GÜN”’olarak anılmaktadır. 27 Aralık 2019, bu özel günün 100’üncü yılıdır.

Ankara Valiliği, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Kulübü Derneği birlikteliği ile Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD)  ve Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD)   büyük kutlamaya katılacaktır.

Türkiye’nin dört bir yanından gelecek seymen ve bacıerenlerle, üniversitelerden gelecek öğrencilerle, vatandaşlarımız ile diğer sivil toplum kuruluşları ve TESUD, TEMAD Üyeleri ile bu coşkuyu hep birlikte yaşayacağız.

 27 Aralık 2019 günü icra edilecek olan 100’ncü yıl anma ve kutlama programı;

Saat                            Faaliyet

Saat 13.45               Dikmen Keklik Pınarı’nda Atatürk’ün Ankara’ya gelişi için tören,

Törenden sonra  Koşu grubu (yaklaşık 110 kişi) tarafından Dikmen Keklik  Pınarı’ndan omuzlarında büyük Türk   Bayrağı ve büyük Atatürk posteri taşıyarak Ankara Garı önünde sonlanacak koşu,

Saat 15.00              Genelkurmay kavşağından başlayıp, Ulus Atatürk anıtında bitecek “BÜYÜK KORTEJ” yürüyüşü,

Saat 19:00           Ankara Kulübü Derneği üyeleri tarafından Tiyatral gösteri (Atatürk Spor Salonunda)

Yukarıdaki programlara TESUD/TEMAD üyeleri ve aileleri ile tüm halkımız davetlidir.

Hep birlikte Büyük Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 100’üncü yılını büyük bir coşkuyla kutlamak için en yüksek katılımın sağlanacağına inanıyoruz.